Українська
28 січня 2026 року святкує свій славний ювілей Ігор
Дорогі друзі! У ці святкові дні трепетної надії та тихої
4 жовтня у Києві на вул. Велика Васильківська, 6, відбулося
У серпневий час багатих ужинків Бог подарував Вам життя й
  • «Смак голоду, тирана торжество…»:  Шекспірівський «Гамлет» у просторі історичної пам’яті та культурного спротиву
    «Смак голоду,
    27 січня 2026 року
  • Вітаємо Ігоря Ісіченка
    Вітаємо Ігоря
    28 січня 2026 року
  • V МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ ФЕНТЕЗІ
    V МІЖНАРОДНА
    MUSIC, DANCE,
  • Щасливих свят!
    Щасливих свят!
    Дорогі друзі! У ці
  • НА ШЛЯХУ ДО ІСТОРІЇ: МЕМОРІАЛІЗАЦІЯ ПАМ’ЯТІ…  Ще один рік в історії дослідження українського шістдесятництва
    НА ШЛЯХУ ДО
      Нинішній  2025
  • XIV Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса
    XIV
    Український
  • Проєкт «Голоси фронту: українська мілітарна поезія англійською» (Voices of the Front: Ukrainian Military Poetry in English)
    Проєкт «Голоси
    Відділ зарубіжних і
  • Відкриття меморіальної дошки Олексі Єлисейовичу Засенку (1907–1993)
    Відкриття
    4 жовтня у Києві на
  • Презентація колективної монографії
    Презентація
    Шановні колеги,
  • Дорогий Миколо Григоровичу!
    Дорогий Миколо
    У серпневий час
 

Наші видання

Spadschyna(2020)15.jpg

Вітання із 30-річчям Незалежності України

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДРУЗІ! ОДНОДУМЦІ!

НАУКОВИЙ ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМАТИКИ УКРАЇНСЬКОГО ШІСТДЕСЯТНИЦТВА ІНСТИТУТУ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА

НАН УКРАЇНИ

МАЄ  ЧЕСТЬ  ПРИВІТАТИ  ВАС ІЗ 30-річчям  НЕЗАЛЕЖНОСТІ  УКРАЇНИ,

до здобуття якої чи не найбільшою мірою долучилися учасники руху опору України, дисидентського руху, письменники-шістдесятники.  В’ячеслав Чорновіл, Іван Дзюба, Іван Світличний, Василь Симоненко,  Алла Горська, Ліна Костенко, Богдан і Михайло Горині, Василь Макух, Василь Стус, Євген Сверстюк, Михайлина Коцюбинська, Опанас Заливаха, Оксана Мешко, Михайло Масютко, Юрій Бадзьо, Іван Драч, Микола Вінграновський,  Ірина Сеник, Галина Севрук, Валерій Шевчук, Іван Сокульський, Микола Плахотнюк – ось справжня легенда Незалежної України! І перелік цих легендарних імен можна продовжувати й продовжувати… Це свято національної й людської Гідності, безперечно, спонукає озирнутися назад, у тривалу історію боротьби за нашу Свободу й Незалежність, нагадує нам, що звитяжці опору й незламного духу поклали на олтар України свою звитягу, цілоденну працю, непересічну творчість, здоров’я і навіть життя. А тому пам’ятаймо їх поіменно!

 

Маємо моральне право говорити й про те, що до утвердження Незалежності України, безперечно, долучилися й ми –  велика спільнота українських інтелектуалів-патріотів (звісно, кожен своєю мірою), адже ми  й направду взорували на наших славних Предтеч, намагаючись плекати  спадкоємність ідеалів і принципів. І водночас ювілей нашої Незалежності не тільки стає поштовхом пройти подумки всі віхи боротьби українства за свою Свободу, нагадати нам і світові про наші національні пріоритети, а й помріяти про світле майбутнє України як незаперечно самостійної, сильної, самодостатньої, процвітаючої європейської держави, в якій інтелектуальна складова суспільства буде гідно поцінована. Заради цього і ми маємо бути сильними, згуртованими, відповідальними, свідомими своєї суспільної ролі й мети.

 Тож щиро бажаємо всім нам безхмарного неба і – кожному з Вас! – міцного здоров’я, незгасного оптимізму, творчої наснаги, родинної злагоди, здійснення всіх задумів, планів і мрій, гармонії – завжди і в усьому.

СЕРДЕЧНО БАЖАЄМО ТВОРЧИХ ЗВИТЯГ!

ХАЙ НАШІ ДОБРІ СПРАВИ ВПЛІТАЮТЬСЯ У ВІНОК СЛАВИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ!

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

НОВИНИ