УкраїнськаEnglish
12 листопада 2019 р. в Інституті літератури ім.
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ
8 жовтня 2019 року Відділ теорії літератури та
Людмила Тарнашинська. Українське шістдесятництво: профілі
5 вересня 2019 року Центр дослідження проблематики
В Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України 5
НАУКОВИЙ ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ  ПРОБЛЕМАТИКИ УКРАЇНСЬКОГО
 • Презентація монографії Людмили Броніславівни Тарнашинської
  Презентація
 • Згадуючи Нілу Зборовську
  Згадуючи Нілу
  12 листопада
 • Десятий шевченкознавчий семінар:  до 110-річчя від дня народження ПЕТРА ЖУРА
  Десятий
  Інститут літератури
 • Семінар про акцентний вірш
  Семінар про
  8 жовтня 2019 року
 • Людмила Тарнашинська. Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління (Історико-літературний та поетикальний аспекти). 2-е видання, доповнене. – Київ: Смолоскип, 2019. – 592 с.
  Людмила
  Людмила
 • Художньо-інтелектуальний синкретизм творчості Валерія Шевчука
  5 вересня 2019 року
 • Дев’ятий шевченкознавчий семінар
  Дев’ятий
  В Інституті
 • Дев’ятий шевченкознавчий семінар:  до 85-річчя від дня народження Миколи Павлюка (1934–2011)
  Дев’ятий
  Дев’ятий
 • Художньо-інтелектуальний синкретизм творчості Валерія Шевчука
  НАУКОВИЙ ЦЕНТР
 • «У полі літературознавства “ставав на кожну ниву”: до 90-річчя від дня народження Ф.П.Погребенника»
  «У полі
  25 червня 2019 в
 

Наші видання

mikhajlo-kos.jpg
Середа, 05 червня 2019 19:52

Шевченко на кожен день

23 травня 2019 року в рамках «Книжкового Арсеналу» відбулася презентація видання-інтерактивного проекту (книга складається із 52 відео з віршами, які можна переглянути на смартфоні) ШЕВЧЕНКО НА КОЖЕН ДЕНЬ: з Яніною Соколовою / Є. М. Лебідь-Гребенюк — упорядкування. — Харків: Фоліо, 2018. — 560 с.; (15 др. арк.). Упорядником видання виступила наукова співробітниця Інституту літератури, кандидат філологічних наук Євгенія Лебідь-Гребенюк. Дослідницею твори відібрано й структуровано переважно за хронологічним принципом. Поезії у книзі систематизовані, розподілені за порами року і датами на 365 днів для щоденного читання. Перший і основний критерій «привʼязки» тексту до конкретної дати це, зрозуміло, час написання (у тих випадках, коли його точно відомо і зазначено у останньому 12-томному повному академічному зібранні творів Тараса Шевченка). Наприклад, вірш «Гоголю» датується за автографом 30 грудня 1844, тож, логічно, що і у виданні він розташований під цією датою. Тексти, час написання яких невідомий, розміщено відповідно до тематики та основного змісту в різні пори року. Інша справа — із ліро-епічними жанрами (баладами, думами, поемами). Великі за обсягом тексти розділені на значущі цитати, ідейно-цілісні частини, які співвіднесені з конкретними датами або припадають на довільні. Відповідні, співзвучні, на думку упорядника, тексти чи їх фрагменти дібрані до сакральних біографічних дат (народження і смерть поета, арешт, звільнення, перепоховання тощо), значущих релігійних свят (Різдво, Покрова), важливих національних днів (зокрема, День Героїв Небесної Сотні, День незалежності etc.)

Директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, академік НАН України Микола Жулинський як учасник презентації у своєму слові підкреслив, що Яніна Соколова в особливий спосіб наближає Шевченка до сучасника. Оригінально поєднано в цьому виданні і біографію, і поезію Шевченка, його малярські твори, а проникливе, талановите, живе прочитання Шевченка Яніною Соколовою до глибини торкає. Микола Жулинський привітав ідею майбутнього проекту, яку озвучив на презентації директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький: ідею підготувати видання «Іван Франко на кожен день».

На сторінці події у Фейбуці Яніна Соколова написала: «Шевченко на кожен день – мегакрутий проект, який мотивує змінювати країну і самих себе.Тарас зараз як ніколи актуальний, бо його слова – пророчі. Повірте, кожен вірш– гімн сучасності».

У сюжеті «Новин» 5 каналу, телеведучою якого є Яніна Соколова, висвітлено частину цієї події: «…послухати нове трактування поезій Кобзаря – із максимальною прив'язкою до сучасності – зібралися до двох сотень читачів. Це не просто паперова книга, а інтерактивний проект, над яким працювали кілька місяців – не лише видавець, а й знімальна група.Адже, окрім щоденної пропозиції почитати конкретний вірш чи роздивитися малюнок авторства Шевченка, за допомогою смартфона можна зісканувати QR-коди та подивитися 12 документальних відеоісторій. Кожну з яких Яніна Соколова озвучує поезією.Охочих узяти автограф та зробити селфі з телеведучою було так багато, що довелося двічі міняти локацію на "Книжковому Арсеналі"». Сюжет доступний за посиланням: https://www.5.ua/kultura/na-knyzhkovomu-arsenali-vpershe-prezentuvaly-knyhu-shevchenko-na-kozhen-den-z-yaninoiu-sokolovoiu-192873.html
Купити книжку онлайн можна тут:https://folio.com.ua/…/Shevchenko-na-kozhen-den:-z-Yaninoyu…

 

 

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

НОВИНИ