Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України оголошує вступ до аспірантури у 2024 році на спеціальність 035‑Філологія (науково-освітня програма «Літературознавство»).
Провадження освітньої діяльності в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні (вперше: Наказ МОН України від 26 травня 2017 року №111-л; продовжено: Наказ МОН України від 21.08.2023 №380-л).
Освітньо-наукову програму «Літературознавство» Інституту літератури акредитовано у 2022 році (Сертифікат про акредитацію освітньо-наукової програми Літературознавство: 035 Філологія третій освітньо-науковий/освітньо-творчий рівень освітньої програми. Сертифікат № 3068 від 29.03.2022; дійсний до 01.07.2027).
Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить 4 роки.
До аспірантури на конкурсній основі приймаються вступники, які здобули вищу освіту за освітнім ступенем «магістр» (освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст»).
У 2024 році умовою допуску до вступних іспитів та вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії є успішне складання ЄВІ єдиного вступного іспиту (ЄВІ) в 2023 або 2024 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) – не менше ніж 100 балів.
Прийом документів, вступні іспити та зарахування вступників для здобуття ступеня доктора філософії здійснюються у строки, визначені розпорядженням Президії НАН України.
Детальна інформація про строки прийому документів висвітлюються в оголошенні про прийом до аспірантури (докторантури) Інституту літератури, яке розміщується на веб-сайті установи (http://www.ilnan.gov.ua).
Терміни прийому документів для вступу до аспірантури:
Вступники до аспірантури проходять співбесіду з передбачуваним науковим керівником, що його попередньо призначає директор Інституту. Науковий керівник надає до комісії підписаний ним висновок про результати співбесіди за встановленою формою.
Строки проведення вступних іспитів визначає розпорядження Президії НАН України; затверджені наказом директора Інституту терміни складання вступних випробувань розміщуються на веб-сайті Інституту літератури (http://www.ilnan.gov.ua).
Вступні іспити з іноземної мови вступники до аспірантури Інституту літератури складають у Центрі наукових досліджень та викладання іноземних мов НАН України (вул. Трьохсвятительська,4, м. Київ, 01001) за розкладом, визначеним для наукових установ розпорядженням Президії НАН України.
Інформація про строки, час і місце проведення вступних іспитів та про строки зарахування до аспірантури Інституту літератури доводиться до кожного зі вступників у індивідуальному порядку в письмовій формі (звичайною або електронною поштою).
Вступники до аспірантури подають такі документи:
Особи, які здобули вищу освіту за кордоном, до копії диплома обов’язково додають свідоцтво компетентного органу про визнання документа про вищу освіту відповідно до вимог «Порядку визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти», затвердженого наказом МОН України № 504 від 05.05.2015.
Оригінали паспорта (документа, що заміняє паспорт), диплома про вищу освіту, сертифіката тестів з іноземної мови, військового квитка пред’являються вступниками особисто.
Вступник, який підтвердив свій рівень знань, зокрема англійської мови, дійсним сертифікатом тестів TOEFL або International English Language Testing System, або сертифікатом Сambridge English Language Assessment, звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного випробування з іноземної мови з найвищим балом. Інформація про міжнародний сертифікат заноситься до ЄДЕБО. Подані вступниками міжнародні сертифікати з іноземної мови, що засвідчують рівень В2 або вищий, до початку вступних випробувань можуть направлятися для проведення експертизи на відповідні кафедри Центру наукових досліджень та викладання іноземних мов НАН України.
Вимоги до оформлення титульної сторінки реферату.
Екзаменаційну програму вступу до аспірантури розроблено за спеціалізаціями, за якими здійснюється викладання навчальних дисциплін в аспірантурі Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, зокрема:
- українська література / «українська література ХХ ст. та сучасний літературний процес»;