УкраїнськаEnglish
27 вересня 2018 року в Інституті літератури
28 вересня у стінах Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка
22 вересня Інститут літератури вже традиційно узяв участь у
Нещодавно архівні фонди відділу рукописних фондів і
22 вересня об 11:00 у парку ім. Т. Шевченка розпочнуться
         Потреба впровадження реформ в українській науці
22 травня у стінах Національного музею літератури України
 «Дні Науки» цього року відбулися в Інституті літератури
19 травня в парку ім. Т. Шевченка відбудуться Медичні
 • Згадуючи Нілу Зборовську
  Згадуючи Нілу
  27 вересня 2018
 • В Інституті літератури відзначили 100-річчя Ігоря Качуровського
  В Інституті
  28 вересня у стінах
 • Інститут літератури на Наукових пікніках-2018
  Інститут
  22 вересня Інститут
 • Цінне поповнення архівних фондів Інституту літератури
  Цінне
  Нещодавно архівні
 • Наукові пікніки 2018
  Наукові
  22 вересня об 11:00
 • Центр інтеграції технологій відкритих даних (Dataverse Project)
  Центр
           Потреба
 • Міжнародний науковий семінар «Національна і культурна ідентичність у словацькій і українській літературах ХІХ — початку ХХ ст.»
  Міжнародний
  5 червня 2018 року
 • Спілка письменників Чернігівщини презентувала свою творчість у Києві
  Спілка
  22 травня у стінах
 • «Дні Науки»: від літератури та кіно до сиру та вина
  «Дні Науки»:
   «Дні Науки» цього
 • Медичні пікніки
  Медичні пікніки
  19 травня в парку
 

Наші видання

post.jpg
Monday, 30 April 2018 17:32

НАЦІОНАЛЬНА СВОЄРІДНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ФЕНТЕЗІ" Частина ІІ: Фантастичні і містичні елементи у творах української літератури XVII-ХХІ ст.

27 квітня 2018 р. відбувся черговий семінар ЦДЛФ, присвячений питанням еволюції українського фентезі ("НАЦІОНАЛЬНА СВОЄРІДНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ФЕНТЕЗІ" Частина ІІ: Фантастичні і містичні елементи у творах української літератури XVII-ХХІ ст.).

У роботі семінару взяли участь науковці Інституту літератури, КНЛУ, Житомирського державного технологічного університету, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного музею літератури України, викладачі Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, магістранти КНЛУ. У доповідях йшлося про ремінісценції зі «Звільненого Єрусалима» Торквато Тассо у «Літописі» Самійла Величка (заступник директора з наукової роботи Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України академік М. Сулима) та особливості авторського світо- і мовотворення у поезіях Олекси Стефановича, які наближають творчі практики українського поета до авторського міфотворення Дж. Р. Р. Толкіна (д. ф. н. Т. Рязанцева).

Обговорювалася також правомірність розгляду творчості Галини Пагутяк у парадигмі сучасного українського фентезі (д. ф. н. А. Артюх) та особливості інтерпретацій містичної топіки у «Калиновій сопілці» Оксани Забужко (старший викладач кафедри теорії та історії світової літератури Б. Дабо-Ніколаєв).

Усі доповіді були сприйняті з великим зацікавленням і супроводжувалися жвавою дискусією, в якій брали участь не лише досвідчені науковці, але й студенти-магістранти.

Матеріали п’ятого і шостого семінарів ЦДЛФ, об’єднаних спільною темою, планується оприлюднити в електронному збірнику, який буде розміщений на сайті Інституту літератури. Долучаємо невеликий фотозвіт.

Щиро дякуємо всім гостям за цікаві доповіді та плідні обговорення! Велика подяка — команді «Наукової світлиці» за відеозапис виступів, К. Годік і Т. Михайловій — за фото і допомогу в технічній організації заходу! З відеозаписами виступів можна ознайомитися за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=8bc8GXdVDGo&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=5vNUO94KENU

https://www.youtube.com/watch?v=QerFcmTXlqE

https://www.youtube.com/watch?v=PADfDPRK5yc

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

АНОНСИ

Notice: Undefined variable: c_links_count in /home/ilshorg/domains/ilnan.gov.ua/public_html/modules/mod_news_kit/mod_news_kit.php on line 75

НОВИНИ

Notice: Undefined variable: c_links_count in /home/ilshorg/domains/ilnan.gov.ua/public_html/modules/mod_news_kit/mod_news_kit.php on line 75