УкраїнськаEnglish
12 листопада 2019 р. в Інституті літератури ім.
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ
8 жовтня 2019 року Відділ теорії літератури та
Людмила Тарнашинська. Українське шістдесятництво: профілі
5 вересня 2019 року Центр дослідження проблематики
В Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України 5
НАУКОВИЙ ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ  ПРОБЛЕМАТИКИ УКРАЇНСЬКОГО
 • Науковий семінар «Прототекст, текст, контекст: до проблеми інтерпретаційних стратегій дослідження української давньої літератури»
  Науковий
  18 грудня 2019 р. в
 • Презентація монографії Людмили Броніславівни Тарнашинської
  Презентація
 • Згадуючи Нілу Зборовську
  Згадуючи Нілу
  12 листопада
 • Десятий шевченкознавчий семінар:  до 110-річчя від дня народження ПЕТРА ЖУРА
  Десятий
  Інститут літератури
 • Семінар про акцентний вірш
  Семінар про
  8 жовтня 2019 року
 • Людмила Тарнашинська. Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління (Історико-літературний та поетикальний аспекти). 2-е видання, доповнене. – Київ: Смолоскип, 2019. – 592 с.
  Людмила
  Людмила
 • Художньо-інтелектуальний синкретизм творчості Валерія Шевчука
  5 вересня 2019 року
 • Дев’ятий шевченкознавчий семінар
  Дев’ятий
  В Інституті
 • Дев’ятий шевченкознавчий семінар:  до 85-річчя від дня народження Миколи Павлюка (1934–2011)
  Дев’ятий
  Дев’ятий
 • Художньо-інтелектуальний синкретизм творчості Валерія Шевчука
  НАУКОВИЙ ЦЕНТР
 

Наші видання

mikhajlo-kos.jpg
Friday, 24 May 2019 06:15

У дзеркалі перекладів та едицій: Україна — Словаччина

23 травня 2019 р. в межах «Книжкового Арсеналу» відбулася розмова словацьких та українських літературознавців «У дзеркалі перекладів та едицій: Україна — Словаччина».  Участь у бесіді взяли співробітники Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Роксана Харчук,  Дмитро Єсипенко та провідний науковий співробітник Інституту словацької літератури САН Радослав Пассіа.  Це одна із зустрічей науковців двох академічних установ, активна співпраця яких розгорнулася у березні 2017 р. над спільним дослідницьким проектом «Національна і культурна ідентичність у словацькій і українській літературах ХІХ — початку ХХ ст.».

Сьогоднішню розмову розпочав Дмитро Єсипенко, який представив історію та особливості видань словацької художньої літератури в Україні від ХІХ ст. і дотепер. Радослав Пассіа зацікавив гостей виданнями перекладів найзнаковіших українських художніх творів словацькою мовою. Знаний у Словаччині літературознавець зосередив свою увагу на нових виданнях сучасних найзатребуваніших поетичних і прозових текстах Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Тараса Прохаська, а також присвятив окрему увагу перекладеним із української мови виданням для дітей. Літературний критик пані Роксана Харчук відзначила, що український книжковий ринок вкрай бідний на переклади словацького письменства і майже не оновлювався від 1960-х років, коли український світ поповнився, перш за все, низкою взірцевих перекладів Григорія Кочура. Нині, попри спільний слов’янський ареал обох націй, бракує як видавців, зацікавлених у друкові словацької літератури, так й уваги ініціативних висококласних перекладачів, які орієнтуються, перш за все, на літератури відоміших мов і культур.

До розмови долучилися також гості та слухачі цього симпатичного заходу «Книжкового Арсеналу», які розпитували про стан і перспективи ринку друкованого Слова у сусідів — пріоритетні для словацьких видавців і читачів книжки, наклади, читацьку обізнаність із новодруками. Водночас із вдячністю було відзначено багаторічну працю та помітні здобутки у популяризації української літератури серед словаків засновника Братиславського книжкового фестивалю BraK, видавця, співробітника Літературного інформаційного центру в Братиславі Петера Міхаліка. 

Усі учасники бесіди покладають сподівання, що сьогоднішня зустріч спровокує плідніші українсько-словацькі взаємини у книжковій галузі.

Переклад із словацької мови аудиторії затишного куточка «Екслібрис», де відбувся захід, забезпечила Ганна Каднікова.

 

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

АНОНСИ

НОВИНИ