УкраїнськаEnglish
Чергова знаменна подія сталася в Інституті літератури
    «Сучасна бібліотека українського воїна» – спільний
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ
Запрошуємо 10 та 11 листопада відвідати Дні науки, які
27 вересня 2018 року в Інституті літератури
28 вересня у стінах Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка
22 вересня Інститут літератури вже традиційно узяв участь у
 • Цінне поповнення фондів Інституту літератури
  Цінне
  Чергова знаменна
 • Видання для українського воїна
  Видання для
      «Сучасна
 • V Текстологічні читання пам’яті Миколи Сиваченка. Програма
  V
  Інститут літератури
 • Вчена рада Інституту літератури підтримала висновок комісії, створеної для аналізу фактів плагіату в монографії Д.Дроздовського
  Вчена рада
  НАЦІОНАЛЬНА 
 • Дні науки-2018
  Дні науки-2018
  Запрошуємо 10 та 11
 • З думкою про нове академічне зібрання Шевченкових творів (до 100-річчя Національної академії наук України)
  З думкою про
    В Інституті
 • «Міряти високою мірою»: наукова сесія в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, приурочена 100-річчю Національної академії наук України
  «Міряти
    30 жовтня 2018
 • Згадуючи Нілу Зборовську
  Згадуючи Нілу
  27 вересня 2018
 • В Інституті літератури відзначили 100-річчя Ігоря Качуровського
  В Інституті
  28 вересня у стінах
 • Інститут літератури на Наукових пікніках-2018
  Інститут
  22 вересня Інститут
 

Наші видання

Cervantes.jpg
Wednesday, 09 May 2018 06:33

Дні науки - 2018

12–13 травня в Україні відбудуться Дні науки. У Житомирі, Києві, Луцьку, Одесі та Харкові вчені представлять свої напрацювання з найрізноманітніших галузей знань, прочитають цікаві лекції, проведуть майстер-класи, екскурсії тощо.

Запрошуємо у неділю (13 травня) цікаво та пізнавально провести Дні науки в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

 

Майстер-класи, стенди, ігри та вікторини з 12:00 до 13:00

Катерина Годік та Ірина Скакун, гра «Літературна пригода». Пропонуємо школярам та їхнім батькам взяти участь в літературній грі. Під час проходження нашої спеціальної мапи ви зможете перевірити свої знання з української літератури, виконати низку завдань та навіть поставити неформатні запитання про літературу майстрам гри. Кожна команда отримає цікаву фішку для проходження карти та необмежені можливості використання ігрового кубика.

Сніжана Жигун, карткова вікторина «Один з трьох». Захід є картковою грою на тему літератури, у якій почергово слід вибрати з трьох карток одну, що відповідає на поставлене питання. У разі 9-10 правильних відповідей передбачено приз. Активізує набуті знання з української літератури, спонукає логічно і асоціативно мислити, захоплює розгадуванням загадок, тренує інтелект. 

Галина Карпінчук, майстер-клас «Летючий лист». На майстер-класі ви зможете за допомогою пера і туші написати власний лист уставом, напівуставом, скорописом або курсивом, дізнаєтеся про матеріали, які використовувалися у листуванні, як відправляли епістолярій адресату і чому листи «летючі»? А також вашій увазі буде представлено окремі листи-ґратуляції найвідоміших українських письменників.

Ольга Блик, стенд «Тисяча і одна історія про українських письменників». На нашому майстер-класі учасники зможуть дізнатися цікаві факти з життя відомих українських письменників. Легенди та бувальщини, історії та біографічні факти вдало поєднуються з «основними» подіями письменницьких біографій. Також на майстер-класі учасники зможуть актуалізувати свої знання про життя і творчість українських письменників за допомогою техніки Mind Map, поєднавши вже відомі факти з новими, отриманими під час знайомства зі стендом.

 

Лекції:

13:00 Тетяна Рязанцева «Наука і література – разом крізь віки». Як взаємодіють наука і література? Які види літератури пов’язані з наукою? Люди подвійного обдарування: науковці і лікарі як письменники (найвідоміші твори видатних вчених різних епох). Наука як джерело натхнення: наукові реалії у поезії. Літературні проекти, пов"язані з медициною, і медичні проблеми в літературі. Божевільні генії, сміливі першовідкривачі і милі диваки – вчені як персонажі художніх творів. Сміх і гріх – псевдонаука  і горе-лікарі в літературі. І багато іншого...

13:30 Олександр Брайко «Кінематографічні засоби художнього впливу та їхні літературні аналоги (на  матеріалі української прози 1960-х–1980-х років)». А ви знали, що такі засоби кінематографічної виразності, як монтаж, глибина кадру, ритм, мають своїх попередників у художній літературі  й  відіграють у ній  важливу роль? Аналіз художніх текстів  із погляду теорії кіномистецтва може прислужитися режисерам фільмів, збагатить їх «сценарним» матеріалом  для різних сюжетних ситуацій, а пересічним і зацікавленим  читачам полегшить сприйняття літературного твору й зорієнтує в його «розкодуванні». 

14:00 Галєб Аль-Маалі «Сир, вино та гриби». Лекція буде присвячена грибам, що використовують у виробництві сирів, алкогольних напоїв, інших харчових продуктів, ліків та новітніх матеріалів.

14:30 Тетяна Михайлова «Музика та живопис у творчості Василя Стуса». Як захоплення музикою та живописом проявляється в літературі? Який фактор є визначальним для творчості письменника – звук чи образ? Лекція буде корисною для всіх, хто прагне відкрити для себе поезію Василя Стуса в несподіваному світлі.

15:00 Поліна Скворцова «Трансґендерність чи транссексуальність? Звідки беруться ці явища та в чому між ними різниця». Серед людей існують ті, що звуть себе транссексуалами та трансґендерами. Хто вони такі, звідки беруться? Яке з цих двох слів є правильним для вживання та яке взагалі значення мають ці слова? Зо таке «транзишн» або «трансперехід», що відбувається з людиною під час цього «переходу»? Відповіді на ці питання ви отримаєте в рамках лекції.

15:40 Олександр Михед «Класична українська поезія, як засіб урбаністичних трансформацій». Доповідь засновується на досвіді міждисциплінарної команди урбаністів і дослідників «Метамісто: Схід», яка працювала в шести містах Донецької та Луганської областей у період з грудня 2016 р. по листопад 2017 р.

 

Детальну програму заходів можна подивитися на сторінці Днів науки:

https://dni-nauky.in.ua/#programmes

 

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

АНОНСИ

НОВИНИ

Dec

16

Цінне поповнення фондів Інституту літератури

Чергова знаменна подія сталася в...

Dec

12

Видання для українського воїна

    «Сучасна бібліотека українського воїна» –...

Nov

20

V Текстологічні читання пам’яті Миколи Сиваченка. Програма

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відділ...